Fason Halı Yıkamacılardan Uzak Durunuz

Fason Halı Yıkamacılardan Uzak Durunuz

Fason Halı Yıkamacılardan Uzak Durunuz

Hepimizin bildiği üzere özellikle bahar ayları olmak üzere kapılarımıza, posta kutularımıza ve apartman girişlerine onlarca halı yıkama yerine ait yüzlerce broşür bırakılmaktadır. Uyarmak istiyoruz ki bunların birçoğunun tesisleri, yani halı yıkama yerleri yok. Tekrar dikkatinizi çekmek istiyorum, HALI YIKAMA YERLERİ YOK!

Bu şekilde halı yıkama tesisi olmadan çalışan, topladıkları halıları bir oto yıkama yerinde veya yeni açmış, işi bilmeyen, kötü yıkadığı için müşterisi olmayan, derme çatma yerlerde çalışan halı yıkama yerlerinde yıkatmak suretiyle iş yapan kişilere fasoncu denir.

Tabi ki tesisi olmadan halı toplayan bu fasonculara yıkama işi yapan bir çok derme çatma yıkama yeri var. Fasoncuya yıkama işi yapan bu derme çatma tesislerin, umumi tuvaletlerden daha pis ortamlarda ve havuz sistemi kullanarak halı yıkadığını, piyasanın en kötü şampuanları ile birlikte bolca çamaşır suyu kullanarak halılarınızın renklerine zarar verdiğini unutmayınız. Ayrıca kuyu sularına kanalizasyon sularının karıştığı bilinmesine rağmen, halılarınızın kuyu suları ile yıkanıyor olması dikkat edilmesi gereken bir başka husustur.

Broşürlerinde ucuza hizmet verdiğini söyleyen fasoncular, m² 2,50 TL ye topladıkları halıları m² 1,50 TL ye derme çatma yerlerde fason yıkatıyorlar. Bu durumda halıların çoğu fiyat düşüklüğü sebebi ile suya sabuna değmeden, yani yıkanmadan size geri geliyor ya da temizlensin diye göndermiş olmanıza rağmen daha da kirlenmiş olarak geri geliyor. Sizde gönderdiğiniz halinden daha pis bir şekilde geri gelen halılarınız için yıkama parası ödeyerek bir nevi soyulmuş oluyorsunuz.

Broşürde adres, sabit telefon numarası yoksa, broşürde adı geçen firmanın web sitesi yoksa veya web sitesinde adresi ve sabit telefon numarası yoksa, kapınıza gelen araçta halı yıkama firması aracı olduğunu gösteren herhangi bir reklam ve yazı yoksa veya firma adı olmadan sadece halı yıkama yazıyorsa, broşürdeki isimle kapınıza gelen araç üzerindeki isim farklı ise, halınızı teslim alan kişi teslim aldığına dair fiş düzenleyip vermiyorsa halınızı tesisi olmayan bir fasoncuya veriyor olabilirsiniz lütfen çok dikkatli olunuz.


FASONCULARDAN NEDEN UZAK DURMALIYIZ?

Fasoncular topladıkları halıları her seferinde farklı yerlerde yıkatmaktadır ve yırtılma, bozulma, kaybolma gibi bir sorun olması durumunda muhatabınız olmayacaktır. Müşteri memnuniyetini benimsemezler. Bir kişiden ikinci kez halı almak gibi bir dertleri yoktur ve halıların temiz olup olmamasını önemsemezler.

Değerli müşterilerimiz, yukarıda okuduğunuz hususlar sebebi ile fasonculardan uzak durunuz.


Web Tasarım, Web Yazılım, Web Hosting