Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

1. AŞAMA SİPARİŞ: 

Bizi aradığınızda ekranımızda çıkan telefon numaranız müşteri numaranızdır ve daha önce bizimle çalışmış olmanız durumunda sistemimizde kayıtlısınızdır. Siparişiniz kayda alınır ve adresiniz servis personelimize mesaj olarak yollanır. (Sabit telefon numaraları taşınma anında sorun teşkil etmektedir o sebeple kayıtlarımızı cep telefonu numarası ile tutmaya özen gösteriyoruz.)
 
2. AŞAMA TESLİM ALMA: 

Halılarınız servis elemanlarımız tarafından fiş karşılığı teslim alınır ve fişin altı hem müşteri hem servis elemanı tarafından imzalanır.
 
3. ÖLÇME, KONTROL VE TASNİF: 

Tesisimize gelen halıların ölçümü yapılır, hasar ve kusur (yırtık, sökük, yanma, ağarma, renk karışması ve benzeri) tespiti yapılır. Kusurlu olanların bilgisi yıkama öncesinde müşteriye bildirilir. Kusur bilgisi dahilindeyse yıkamaya alınır.
 
Her halı kendi iplik yapısına, boya yapısına ve dokuma tekniğine göre farklı teknikler uygulanmak suretiyle yıkanacağı için cinslerine ve kirlilik derecelerine göre ayrılır.
 
4. AŞAMA DÖVME VEYA ÖN SÜPÜRME: 

Halılarınız özel olarak tasarlanmış makinemizle fırçalanarak süpürülür ve vakumlanarak tozu ve kiri emilir.
 
5. AŞAMA ISLATMA: 

Bu aşama geliştirilmesi Güven Halı Yıkama tarafından desteklenmiş tam otomatik halı yıkama makinesinde olur. Bu makine ile halılar makineye verildiği ilk noktada sıcak su ile ıslatılır.
 
6. AŞAMA YIKAMA: 

Makine girişinde ıslanan halı bant üzerinde ilerler fırçalama ünitelerinin altına gelen halı üzerine fırçalama üniteleri temas ederek fırçalar. Bu fırçalama ünitelerine deterjan ve leke sökücü kimyasallar fırçalama anında bilgisayar kontrolü ile verilir. Makinemizde halıların kirli suyunu diğerbir halıya karıştırmadan yıkama özelliği vardır. Halınıza birbaşka halının kirli suyu karışmaz.
 
7. AŞAMA DURULAMA: 

Makinemizde durulama iki aşamada gerçekleştirilir. Fırçalama üniteleri altından geçen halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederek ikinci sıra fırçalama üniteleri altında duru su ile fırçalanır bu fırçalama halı üzerindeki deterjan yoğunluğu azaltılır. Fırçalama üniteleri altından çıkan halı bir merdane altından geçer bu geçiş anında sıkılan halı üzerindeki deterjan merdanenin diğer tarafında kalır. Halı ikinci ve son durulama için durulama jetleri altından geçer ve burada basınçlı su ile son durulama yapılır. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur. Bu teknikle durulama yapan bir başka makine yoktur. Makine çıkışında halıların kalite kontrolü yapılır temizlenmemiş olan halılar yeniden sistemin başına gönderilmek üzere ayrılır.
 
8. AŞAMA SIKMA: 

Yıkama işlemi biten sıkma makinesine atılır. Sıkma makinesi döndüğünde makine içinde açılan halı kazanın iç yüzeyine sarılarak kazanla birlikte döner. Merkezkaç kuvveti etkisiyle üzerindeki suyu atılan halı %95 kurumuş olarak makineden alınır.
 
9. AŞAMA KONTROL: 

Sıkma makinesinden alınan halılar bir masa üzerine açılarak leke kontrolünden geçirilir. Yıkama kalitesi yeterli görülmeyen halılar yeniden yıkanmak üzere sistemin başına gönderilir.

10. AŞAMA KURUTMA: 

Tesisimizde halılar özel kurutma alanında kurutulur. Bilindiği gibi bazı mayk ve bakteriler sadece güneş ışığında ölüyor. Bu sebeple halıların güneş ışığında kurutulma zorunluluğu vardır. Tesisimizde oluşturulan kurutma alanının üzeri güneş ışığını geçiren malzeme ile kapatılmıştır. Bu sayede halılarınız hem kapalı ortam güvencesiyle toz topraktan uzak hem de güneş ışığı alarak kurutulur.
 
11 AŞAMA SON SÜPÜRME: 

Kurutma askılarından halılar yıkama esnasında üzerinde oluşan tüyü alınmak üzere özel olarak tasarlanmış makinemizde fırçalanarak süpürülür vakumlanarak üzerindeki tozu alınır. Bu aşamada halıların son kontrolleri yapılır kusurlu görülen halılar tekrar yıkamaya gönderilir. Bölgemizde bu süpürme makinesine sahip bir başka halı yıkama tesisi yoktur.

12. AŞAMA PAKETLEME: 

Süpürülen halılara parfüm sıkılır ve paketlenir.

 
DİKKAT: PAKETLEME SEVK AMAÇLIDIR EVİNİZE ULAŞTIĞINDA HALILARI AMBALAJINDAN ÇIKARINIZ!

13. AŞAMA SERVİS: 

Tesisimizdeki işlemleri tamamlanmış olan halılar son model araçlarımız ve açılıştan günümüze birlikte çalıştığımız, dürüst, ahlaklı, tecrübeli ve güvenilir personelimizle sizlere kapınızda teslim edilir.
 
14. AŞAMA TAHSİLAT: 

Halılarınız evinize geldiğinde ödemeyi ister nakit ister kredi kartı ile kapınızda yapabilirsiniz.
 
 
Halı yıkama aşamalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.Web Tasarım, Web Yazılım, Web Hosting