Hakkımızda

İşte Bu Bizim Hikayemiz.

Aliye Güven Halı Yıkama Merkezi 2004 yılı şubat ayında 1000 m² tesisinde Aliye POLAT tarafından Güven Halı Yıkama adı ile hizmete açılmıştır. Halı yıkamaya verdiği önemi; gerçek temizlik küçük alanlarda olmaz tezinden yola çıkarak tesisinin büyüklüğü ile ön plana çıkarmıştır.

Kurulduğu ilk günden günümüze değin yaptığı yatırımlarla teknolojisini her geçen gün geliştiren Güven Halı Yıkama;

2005 yılında yorgan battaniye ve kanepe örtülerini yıkamak için 20 Kg lık endüstriyel tip otomatik çamaşır makinesini almıştır.

2007 yılı Şubat ayında toz alma ve paketleme makinesini tesisine getirmiş, yıkama ve kurutma aşamasında halıların üzerinde oluşan toz ve tüyü süpürerek paketleme yapan ilk kuruluş olmuştur.

2009 yılı şubat ayında tam otomatik halı yıkama teknolojisini işletmeye alarak, bölgemizde halıların ayak basılmadan ve çizme ile üzerinde gezilmeden yıkanmasını sağlayan ilk kuruluş olmuştur.

2010 yılı Mart ayında sıcak suyla halı yıkamaya başlayarak Türkiye'de sıcak su kullanarak halı yıkayan ilk kuruluş olmuştur. 

2012 yılında halı dövme makinesini tesisine getirerek halıların tüy diplerinde birikmiş olan toz, kum, kıl, tüy gibi tortu ve atıkların halı üzerinden atılmasını sağlamış ve 3 boyutlu derinlemesine temizliği siz değerli müşterilerine sunmuştur.

Güven Halı Yıkama Merkezi, bir halı yıkama tesisinde olması gereken tüm yatırımları yaparak üst düzey yıkama ve hijyen kalitesine erişmiştir.

2013 yılına gelindiğinde yeni açılan halı yıkama yerlerinin Güven Halı Yıkama ismini kullanarak tüketiciyi mağdur etmelerinin önüne geçmek için firma adını Aliye Güven Halı Yıkama olarak değiştirmiş ve marka tescili yaptırmıştır.

Yeni adımızda ve logomuzda maskotumuz kraliçe arı olarak belirlenmiştir.


Web Tasarım, Web Yazılım, Web Hosting